Podczas realizacji zadania lub projektu może dojść do sytuacji, gdy żaden z dostępnych na rynku, gotowych elementów metalowych nie spełnia oczekiwań, a użycie wyrobu nieznormalizowanego staje się koniecznością. Co robić w takiej sytuacji? Skontaktować się z naszą firmą. Specjalizujemy się w oferowaniu specjalnych elementów złącznych – wyrobów rysunkowych, które są wykonywane na podstawie przedstawionej dokumentacji technicznej i wytycznych na indywidualne zamówienie Klienta.

Po otrzymaniu wytycznych koncentrujemy się na ustaleniu wszystkich szczegółów dotyczących produktu finalnego. Analizujemy otrzymaną dokumentację – szkice, rysunki, wzory i rzuty, by zaproponować klientowi najlepsze rozwiązanie. Kierujemy się przy tym naszym prawie trzydziestoletnim doświadczeniem.

Dostosowujemy wszystkie obszary naszej oferty do indywidualnych potrzeb klientów. Po dokonaniu niezbędnych ustaleń oferujemy skracanie, podtaczanie, frezowanie, wiercenie elementów, prace tokarskie, obróbkę walcowania gwintu oraz odkuwanie części na zimno lub gorąco.

Do wyrobów rysunkowych jakie jesteśmy w stanie Państwu zaoferować należą:

 • Najwyżej jakości wykonywane metodami kucia i gięcia (na gorąco i na zimno) wyroby metalowe, takie jak elementy śrubowe w różnych kształtach, rozmiarach i o różnych właściwościach (śruby sześciokątne, imbusowe, młotkowe, dwustronne, pasowane, do połączeń kołnierzowych, fundamentowe, kielichowe, noskowe, płużne, teowe, dociskowe, zamkowe, sworznie i nity, pręty gwintowane, nakrętki). Klasy wytrzymałości w jakich jesteśmy w stanie zaoferować Państwu elementy złączne to: 5.6, 5.8, 6.8, 8.8, 10.9, 12.9 lub dostosowujemy je do oczekiwań klienta. Do produkcji wykorzystywana jest stal w gatunkach: 42CrMo4 (40HM), 41Cr4 (40H), S355 (18G2A), C45, 25CrMo4 (25HM), S235 oraz nierdzewna, kwasoodporna i żaroodporna.
 • Elementy złączne otrzymywane obróbką skrawaniem – zapewniamy klientom najwyżej jakości elementy złączne wykonywane obróbką skrawaniem. Ich odpowiednia wytrzymałość zostaje zachowana dzięki hartowaniu stali na ostatnim etapie produkcji. Wszystkie wyroby spełniają aktualne normy: PN, DIN, ISO, EN. Możemy zaprojektować na indywidualne zamówienie między innymi: wkręty dociskowe, kołki, tulejki rozprężne, szpilki i wiele innych.
 • Elementy przytwierdzeń i złącz nawierzchni kolejowej oraz elementy obudowy górniczej – klienci potrzebujący elementów przytwierdzeń i złącz nawierzchni kolejowej znajdą potrzebne wyroby w naszej firmie. Oferujemy śruby stopowe typu HS, pierścienie sprężyste gładkie i radełkowane, śruby łubkowe i sprężające, łapki sprężyste, SKL 12, sprężyny DF-2, śruby SRB 2A, SRA6, SRB6, SRB2B. Możemy również zaproponować klientom elementy obudowy górniczej tzn. strzemiona kabłąkowe oraz typoszereg strzemion dwujarzmowych i inne akcesoria górnicze.
 • Elementy tłoczone i wykrawane na prasach – dostarczamy naszym klientom wysokiej jakości elementy wykrawane, gięte oraz głęboko tłoczone i gwintowane. Do produkcji wykorzystywane są prasy, dzięki którym proces wykrawania jest w pełni zautomatyzowany. Tłoczone i wykrawane mogą być: podkładki, końcówki oczkowe, wsuwki lutownicze, zaczepy i płytki mocujące, podkładki zabezpieczające i nakrętki.

Zapraszamy do przesyłania do nas zapytań z dokumentacją rysunkową i niezbędnymi wytycznymi na niestandardowe śruby, nakrętki, podkładki, pręty gwintowane oraz inne specjalne wyroby śrubowe, a na pewno będziemy mogli zaproponować Państwu produkty wysokiej jakości, wykonane na potrzeby konkretnego zamówienia. W celu złożenia zapytania na śruby specjalne lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu (33) 82 111 90 lub drogą mailową na adres stalmut@stalmut.pl.

Przykłady naszych realizacji: 

 • Śruba sześciokątna DIN 931 M64x360 8.8

Śruba sześciokątna DIN 931 M64x360

 • Śruby specjalne M12x23 – realizacja według rysunku klienta

Śruby specjalna M12x23 na śrubokręt płaski

 • Nakrętki podtaczane nierdzewne M6-M16 – realizacja według wytycznych klienta

Nakrętki specjalne - podtaczane ze stali nierdzewnej

 • Wkręt dociskowy z gwintem rurowym G1/4×30 45H – według wzoru klienta

Wkręty dociskowe z gwintem rurowym G1/4x30

 • Nity rurkowe nierdzewne ø4.8×17 – według rysunku technicznego dostarczonego przez klienta

Nity rurkowe ze stali nierdzewnej

 • Podkładki specjalne z otworem owalnym – według wytycznych klienta

Podkładki specjalne z otworem owalnym

 • Śruby imbusowe M60x250 12.9

Śruby imbusowe M60x250

 • Śruby imbusowe ze zwężonym trzpieniem klasa 12.9 – według dokumentacji technicznej klienta

Śruby specjalne z łbem imbusowym ze zwężonym trzpieniem

 • Pręty z gwintem na części długości oraz nacięciem – według wytycznych klienta

Pręty z gwintem na części długości oraz nacięciem

 • Stalowe tuleje dystansowe pod śruby M6 – realizacja według szkicu klienta

Stalowe tuleje dystansowe

 • Pręty gwintowane pocięte na docelowe odcinki – według wytycznych klienta

Pocięte pręty gwintowane

 • Śruby specjalne M8x65 według wytycznych klienta

Śruby specjalne M8x65

 • Bolce do spawania wg wzoru dostarczonego przez klienta

Bolce do spawania

 • Śruba sześciokątna DIN 933 M36x600 8.8 – realizacja na zamówienie klienta

Śruba DIN 933 M36x600

 • Śruby sześciokątne drobnozwojne DIN 961 M52x3x120 10.9

Śruby drobnozwojne według DIN 961 M52x3x120